Po meri narejeni kovinski liti deli, izdelani strogo v skladu z 2D inženirskimi risbami strank in 3D CAD modeli. Proizvodne zmogljivosti obsegajo vlivanje iz silicijevega dioksida, vlivanje iz vodnega stekla in ulivanje iz smolnega peska, pri čemer so primerne za posamezne-komponente teže od 0,01 kg do 100 kg.
Proizvodni obrati obdelujejo kompleksne notranje geometrije, tank{0}}strukture sten do 1,5 mm in ozke tolerance dimenzij v skladu s standardom ISO 8062 CT4-CT6.
Hitra tehnična matrica
|
Parameter |
Standardna zmogljivost / omejitev |
|
Razpon teže |
0,01 kg - 100 kg (Silicijev dioksid: 0,01-50 kg; pesek: do 100 kg) |
|
Najmanjša debelina stene |
1,5 mm (postopek s silicijevim dioksidom) |
|
Razred linearne tolerance |
ISO 8062 CT4 - CT6 (litje po naložbi) / CT8 - CT10 (litje v pesek) |
|
Kot-hrapavost ulite površine |
Ra 1,6 um - Ra 6,3 um (naknadno-obdelano: do Ra 0,4 um) |
|
Sprejemljivi formati CAD |
STEP, IGES, X_T, DWG, DXF, PDF |
|
Upravljanje kakovosti |
Certificirano po ISO 9001:2015 / EN 10204 3.1 sledljivost materiala |
Proizvodni proces
Izbira postopka je odvisna od zahtev glede dimenzijske tolerance, zahtev glede površinske obdelave, geometrijske kompleksnosti in količine naročila.
Vodnik za izbiro postopka
|
Vrsta postopka |
Linearna natančnost (ISO 8062) |
Kot-lita površina (Ra) |
Najmanjša debelina stene |
Ekonomska velikost parcele |
Idealne vrste komponent |
|
Silicijev vložek Sol |
CT4 - CT6 |
1.6 - 3.2 um |
1,5 mm |
100 - 50,000+ kos |
Kompleksne komponente iz nerjavečega jekla, ogljikovega jekla in-nikljevih zlitin, ki zahtevajo minimalno sekundarno obdelavo. |
|
Ulivanje vodnega stekla |
CT7 - CT9 |
6.3 - 12.5 um |
3,0 mm |
500 - 100,000+ kos |
Srednje{0}}do-veliki ulitki iz ogljikovega jekla in nizko-legiranega jekla, pri katerih imajo stroški na enoto prednost pred fino obdelavo površine. |
|
Ulivanje smolnega peska |
CT8 - CT10 |
12.5 - 25.0 um |
5,0 mm |
50 - 5.000 kosov |
Težki strukturni nosilci, velika telesa ventilov in ohišja črpalk z debelimi preseki do 100 kg. |
Potek postopka ulivanja silicijevega dioksida
• Vbrizgavanje orodij: visoko{0}}natančne aluminijaste matrice vbrizgajo temperaturno-nadzorovano vosek za oblikovanje voščenih vzorcev.
• Sestav drevesa: Voščeni vzorci so privarjeni na osrednji kanal, da tvorijo sklop tekačev.
• Zgradba lupine: Izmenične plasti suspenzije silicijevega dioksida in ognjevarnega cirkonijevega peska (5-7 slojev) tvorijo togo keramično lupino kalupa.
• Razvoskanje: visoko{0}}razvoskanje s paro v avtoklavu odstrani voskaste vzorce pri 160 stopinjah C.
• Visoko{0}}temperaturno sintranje: Lupine zgorijo pri 1000 stopinj C - 1100 stopinj C, da odstranijo hlapne snovi in povečajo trdnost keramike.
• Indukcijsko taljenje in vlivanje: sestava taline se preveri z optičnim emisijskim spektrometrom pred gravitacijskim/vakuumskim vlivanjem.
• Knockout & Fettling: mehansko odstranjevanje lupine, pnevmatsko rezanje dvižnih cevi in peskanje.
• Sekundarna obdelava: Toplotna obdelava, CNC natančna obdelava, površinska obdelava in končna kontrola CMM.
Materiali in tehnične specifikacije
Celotna kemična sestava materiala in mehanske lastnosti se preverjajo na serijo. Poročila o preskusih mlina (MTR) so na voljo v skladu s standardi EN 10204 3.1.
|
Materialni razred |
Razred / standard |
Poudarki kemične sestave |
Mehanske lastnosti |
Primarna industrijska uporaba |
|
Avstenitno nerjaveče jeklo |
304 / 304L (1.4301 / 1.4307) 316 / 316L (1.4401 / 1.4404) |
Cr 18-20 %, Ni 8-10,5 % (304) Cr 16–18 %, Ni 10–14 %, Mo 2–3 % (316) |
Tensile: >= 520 MPa Yield: >= 205 MPa Elongation: >= 35% |
Ravnanje s kemičnimi tekočinami, pomorska strojna oprema, oprema za predelavo hrane, sanitarne armature. |
|
Precipitacijsko utrjevanje |
17-4PH (1.4542 / CB7Cu-1) |
Cr 15-17,5 %, Ni 3-5 %, Cu 3-5 %, Nb 0,15-0,45 % |
Tensile: >= 930 MPa Trdota: 33-42 HRC (H900/H1075) |
Visoko{0}}močne gredi ventilov, rotorji črpalk, vesoljski nosilci,-pritrdilni elementi za visoke obremenitve. |
|
Dvostransko nerjaveče jeklo |
2205 (1,4462 / UNS S31803) 2507 (1,4410 / UNS S32750) |
Cr 21-23 %, Ni 4,5-6,5 %, Mo 2,5-3,5 %, N 0,08-0,20 % |
Tensile: >= 655 MPa Yield: >= 450 MPa PREN >= 34 |
Podmorske komponente za nafto in plin, črpalke za razsoljevanje morske vode, visoko{0}}kloridna procesna oprema. |
|
Ogljikovo jeklo |
WCB (1,0619) AISI 1020/1045 |
C 0,20-0,30 %, Mn 0,60-1,00 %, Si<= 0.60% |
Natezna trdnost: 485-655 MPa Yield: >= 250 MPa |
Komponente strukturnih strojev, telesa ventilov, tlačne posode, avtomobilski nosilci. |
|
Legirano jeklo |
4140 (42CrMo4) 8620 (21NiCrMo2-2) |
Cr 0,80-1,10 %, Mo 0,15-0,25 % (4140) Ni 0,40–0,70 %, Cr 0,40–0,60 % (8620) |
Tensile: >= 850 MPa Trdota: do 60 HRC (post Q+T) |
Visoko{0}}napetostni zobniki, nosilci hidravličnih cilindrov, obrabne komponente za rudarstvo, jarmi pogonskih linij. |
|
Toplotno{0}}odporno jeklo |
HK40 (1,4848) SCH13 |
Cr 23-27 %, Ni 19-22 %, C 0,35-0,45 % |
Neprekinjeno delovanje do 1050 stopinj C |
Oprema za peči za toplotno obdelavo, šobe za petrokemične gorilnike, rešetke za sežigalnice. |
Ključne lastnosti izdelka
Blizu-neto oblike geometrije:
Izkoristek materiala doseže do 85-90 %, kar zmanjša porabo surovin in minimizira čas sekundarnega grobega strojnega cikla.
Kompleksne notranje votline:
Naložno litje proizvaja zapletene notranje pretočne kanale, spodreze, ukrivljene lopatice in tanke stene do 1,5 mm brez potrebe po EDM ali več-osni obdelavi iz trdne gredice.
Konsolidacija montaže:
Več{0}}delne varjene sklope je mogoče preoblikovati kot en ulitek, s čimer odpravite koncentracijo napetosti-v zvarnem spoju, stroške inšpekcijskih pregledov in montažno delo.
Homogena metalurška struktura:
Nadzorovane stopnje hlajenja in preverjena kemija zlitin dajejo drobnozrnate strukture z visoko odpornostjo na strukturno utrujenost in toplotni udar.
Visok{0}}kakovost površinske obdelave:
Kot-hrapavost ulite površine Ra 1,6-3,2 um zmanjšuje potrebo po površinskem brušenju ali poliranju na funkcionalnih območjih brez tesnjenja.
Tipične aplikacije
Komponente so zasnovane tako, da prenesejo zahtevna delovna okolja v večjih panogah:
|
Industrijski sektor |
Tipične komponente za ulivanje |
Primarne operativne zahteve |
|
Črpalke in industrijski ventili |
Zaprti in odprti tekači, ohišja črpalk, diski metuljnih loput, telesa krogelnih ventilov, polnilne škatle. |
Zadrževanje hidrostatičnega tlaka do 100 barov, odpornost proti kavitacijski eroziji, ničelna mikro-poroznost. |
|
Kemijsko in procesno inženirstvo |
Mešalne lopatice, razdelilniki toplotnih izmenjevalcev, ohišja filtrov, reaktorske šobe, cevni razdelilniki. |
Odpornost na kislinsko in alkalno korozijo, toplotna stabilnost pri cikličnih temperaturah do 800 stopinj C. |
|
Avtomobilska in gospodarska vozila |
Ohišja turbopolnilnikov, izpušni kolektorji, zglobi vzmetenja, tečaji vrat, nosilci motorja. |
Visoka odpornost proti utrujenosti pri stalnih cikličnih vibracijah in visoki toplotni obremenitvi. |
|
Oprema za rudarstvo in zemeljska dela |
Zobje žlice bagra, obrabne plošče, bloki hidravličnega razdelilnika, gosenice, nosilci transportnih trakov. |
Udarna žilavost, odpornost proti obrabi, površinska trdota do HRC 55-62 po toplotni obdelavi. |
|
Pomorska strojna oprema |
Zatiči na palubi, krmila, priključki za cevi, pesta propelerjev, kolesca na premcu, tečaji. |
Odpornost proti luknjičasti koroziji v okoljih s slano vodo (ASTM B117 slani sprej > 1000 ur). |
Strojna obdelava in sekundarne operacije
-Hišna natančna CNC obdelovalna zmogljivost zagotavlja, da kritične funkcionalne lastnosti ustrezajo natančnim tolerancam sestavljanja:
Natančna CNC obdelava
• Obdelovalna oprema: 3-osni, 4-osni in 5-osni vertikalni/horizontalni obdelovalni centri, CNC stružni centri, avtomatske stružnice, precizni vrtalni rezkarji, žična erozija.
• Dosegljiva toleranca: toleranca dimenzij do +/-0,005 mm; razdalje med središčem luknje-do +/-0,01 mm; ravnost površine in koncentričnost do 0,01 mm.
• Standardi za navoje: metrični (ISO), NPT, BSPT, UNC, UNF navoji po standardih razreda 6H / 2B.
Možnosti toplotne obdelave
• Rešitveno žarjenje: za komponente iz nerjavečega jekla (1050 stopinj C - 1150 stopinj C, ki mu sledi hitro kaljenje z vodo) za obnovitev največje odpornosti proti koroziji in odpravo obarjanja karbida.
• Kaljenje in popuščanje (Q+T): za ogljikova in legirana jekla za prilagajanje natezne trdnosti, meje tečenja in udarne žilavosti.
• Utrjevanje ohišja in naogljičenje: Za zobe zobnikov in obrabne dele, ki potrebujejo površinsko trdoto do 58-62 HRC ob ohranjanju duktilnega jedra.
• Zmanjšanje napetosti: nizko{0}}temperaturno ogrevanje za odpravo notranjih napetosti po-litju ali po-težki obdelavi.
Površinska obdelava in končna obdelava
• Elektropoliranje in pasiviranje: Izvedeno v skladu z ASTM A967 za dele iz nerjavečega jekla za povečanje debeline pasivnega filma kromovega oksida.
• Zaščitni premazi: cinkanje (trivalentni Cr3+ modro/rumeno pasiviran), prašno lakiranje, E-prevleka (elektroforetično nanašanje), fosfatiranje, vroče-cinkanje.
• Mehanska končna obdelava: peskanje (iz nerjavečega jekla ali aluminijevega oksida), peskanje, zrcalno poliranje, vibro-končna obdelava.
Kontrola kakovosti in inšpekcija
Kontrola kakovosti zajema celoten proizvodni cikel, od prejema surovine do končnega pakiranja. Vsaka proizvodna serija je povezana z interno toplotno kodo za popolno sledljivost.
Inšpekcijske metode in oprema
|
Inšpekcijska kategorija |
Preskusna oprema/metoda |
Obseg pregleda |
Standardi / Kriteriji |
|
Kemijska analiza |
Optični emisijski spektrometer (OES) |
100-odstotno preverjanje toplote pred točenjem in vlivanjem |
Omejitve materiala ASTM / DIN / EN |
|
Preverjanje dimenzij |
Koordinatni merilni stroj (CMM), optični projektor profilov, merilniki čepov/navojev |
Prvi pregled artikla (FAI) in naključno serijsko vzorčenje v primerjavi z 2D/3D CAD |
Kritične mere do +/-0,005 mm |
|
Mehansko testiranje |
Univerzalni natezni stroj, udarni tester Charpy V-Notch, merilniki trdote |
Natezna trdnost (Rm), meja tečenja (Rp0,2), raztezek (A%), energija udarca (J), trdota (HBW/HRC) |
ASTM A370 / EN ISO 6892-1 |
|
Ne-destruktivno testiranje (NDT) |
Radiografsko testiranje (RT), ultrazvočno testiranje (UT), magnetni delci (MT), tekoči penetrant (PT) |
Notranja poroznost, krčenje, razpoke, hladne zapore in površinske prekinitve |
ASTM E446, raven 2/3, ASTM E192, ISO 3452 |
|
Testiranje tlaka in tesnjenja |
Naprava za testiranje hidrostatičnega tlaka, zračni-podvodni pnevmatski tester |
100-odstotno testiranje črpalk-zadrževalnega tlaka in ulitkov ventilov |
Testiranje do 150 barov (hidrostatično) / 6 barov (pnevmatsko) |
OEM in proizvodnja po meri
Zagotovljena je popolna tehnična podpora za uvedbo novih izdelkov (NPI) in inženirske predelave (npr. pretvorba varjenih sklopov ali težkih strojno obdelanih gredic v skoraj-neto ulitke)
Pregled načrtovanja za izdelljivost (DFM):Programska oprema za simulacijo strjevanja (ProCAST / MAGMASOFT) analizira hitrost tekočine, ohlajevalne gradiente in toplotno krčenje pred izdelavo orodja. Povratne informacije DFM poudarjajo potrebne kote ugreza, modifikacije polmerov zaokrožitve in prehode debeline stene za odpravo napak pri litju pred orodjem.
Hitra izdelava prototipov:3D-natisnjeni vzorci iz voska ali smole proizvedejo funkcionalne kovinske prototipe v 10–15 delovnih dneh, kar omogoča mehansko testiranje, preden se zavežejo proizvodnim orodjem.
Gradnja orodja in lastništvo:Matrice iz-visokokakovostnega aluminija in kaljenega jekla izdelujemo-lastno. Stranke obdržijo 100-odstotno lastništvo orodja, z brezplačnim vzdrževanjem orodja za celoten življenjski cikel izdelka.
Prilagodljivo skaliranje proizvodnje:Facilities support low-volume specialized runs (50-100 pieces) up to high-volume series production (>50.000 kosov/mesec).
Kaj morajo kupci zagotoviti za RFQ
Če želite v 24-48 urah prejeti natančno komercialno ponudbo in tehnični pregled DFM, predložite naslednjo dokumentacijo:
Inženirski in komercialni kontrolni seznam
• 2D in 3D CAD risbe:
3D datoteke: STEP (.stp), IGES (.igs) ali Parasolid (.x_t) za natančno volumetrično oceno in oceno teže.
2D-datoteke: PDF, DWG ali DXF, ki določajo linearne/kotne tolerance, geometrijsko dimenzioniranje in toleranco (GD&T), zahteve za površinsko obdelavo (Ra) in referenčne značilnosti.
• Specifikacije materiala:
Poseben standardni razred (npr. ASTM A351 razred CF8M, DIN 1.4408, EN 10213 ali AISI 4140). Kemični profili po meri morajo biti jasno navedeni.
• Količinske zahteve:
Količina vzorca/prototipa, velikost začetne proizvodne serije in predvidena letna poraba (EAU).
• Zahteve za sekundarno obdelavo:
Podrobnosti o tolerancah sekundarne CNC obdelave, pogojih toplotne obdelave (npr. žarjeno, obdelano z raztopino, Q+T do 30-35 HRC) in specifikacijami za končno obdelavo površin (npr. elektropolirano, pasivirano, prašno lakirano).
• Kontrola in merila kakovosti:
Zahtevani nivoji ne-destruktivnega testiranja (NDT) (npr. 100-odstotno radiografsko testiranje po ASTM E446, testiranje penetracije barvila), hidrostatični preskusni tlaki ali poročila o dimenzijah CMM.
Zahteve za certifikat materiala (Standard: EN 10204 3.1).
• Pogoji pakiranja in dostave:
Zahteve za embalažo (npr. vrečke proti rji VCI, plastični pladnji po meri, izvozni leseni zaboji) in pogoji dostave (FOB, CIF, DDP, DAP).
Pogosto zastavljena vprašanja
V: Kakšen je tipičen čas za izdelavo orodja in oddajo vzorcev?
O: Standardno orodje za brizganje aluminija- z voskom zahteva 15 do 20 koledarskih dni, odvisno od kompleksnosti kalupa in števila votlin. Vzorci prve inšpekcije artiklov (FAI), skupaj s popolnimi poročili o dimenzijah CMM in certifikati o materialu EN 10204 3.1, so odposlani v 7 do 10 dneh po kvalifikaciji orodja. Hitro 3D-natisnjene vzorce vzorcev je mogoče dobaviti v 10 koledarskih dneh.
V: Kako preprečite podpovršinsko poroznost in napake zaradi krčenja pri debel{0}}ulitkih?
O: Numerična simulacija strjevanja prek MAGMASOFT-a se izvaja med načrtovanjem matrice za uravnoteženje pretoka kovine in temperaturnih gradientov. Dvižni vodi, hladilniki in tekoči sistemi so postavljeni v skladu s podatki simulacije. Med proizvodnjo filtri iz keramične pene v lončkih za točenje zajamejo ne-kovinske vključke, medtem ko se vakuumsko{3}}litje uporablja za debele-dele preseka, da se zagotovi gosta notranja struktura.
V: Ali lahko izdelate ulitke po enakovrednih evropskih (DIN/EN), ameriških (ASTM) ali japonskih (JIS) standardih materialov?
O: Da. Sestave taline nadzira-s realnočasovno optično emisijsko spektrometrijo, da se ujemajo s posebnimi standardi, vključno z ASTM (ZDA), DIN/EN (Evropa), JIS (Japonska) in BS (Združeno kraljestvo). Navzkrižno{3}}referenčno preslikavo kemične sestave in mehanskih lastnosti je potrjeno pred sprostitvijo proizvodnega naročila.
V: Kakšne pogoje pošiljanja in dostave podpirate za mednarodne nakupe?
O: Izvozne pošiljke podpirajo Incoterms, vključno s FOB, CFR, CIF, DDP in DAP prek pomorskega prevoza, zračnega tovora ali hitrega kurirja. Embalaža po meri vključuje ovijanje z zaviralci rje-VCI, vakuumsko tesnjenje, pladnje iz pene po meri in toplotno obdelane lesene zaboje, skladne s standardom IPPC ISPM-15.
V: Kakšna je vaša politika glede lastništva orodja in dolgoročnega-vzdrževanja?
O: Orodje je v 100-odstotni-lasti stranke po celotnem plačilu orodja. Orodje je shranjeno v klimatsko-skladišču za matrice in vzdrževano brez dodatnih stroškov med trajanjem delovanja proizvodne linije.






